Jak powiesić telewizor na ścianie?

Bardzo dużo osób zastanawia się, gdzie ustawić telewizor. Tradycyjnie wybieramy specjalne stoliku pod sprzęt RTV albo szukamy miejsca przykładowo na naszych domowych szafkach. Nowoczesne telewizory dają jednak także nieco inne możliwości na ich umiejscowienie. Otóż płaski telewizor z powodzeniem można również powiesić na ścianie. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że urządzenie nie zajmuje wtedy miejsca, nie musimy również kupować żadnych dodatkowych mebli. Zaletą jest tutaj także to, że telewizor na ścianie może naprawdę efektownie wyglądać i znakomicie pasować do nowoczesnego wystroju naszego salonu czy sypialni. W jaki sposób jednak ekran na tej ścianie umieścić?

Otóż nowoczesne odbiorniki w większości na tylnej obudowanie mają specjalne otwory montażowe. Gdy wybieramy się do sklepu po uchwyt ścienny na telewizor, musimy sprawdzić jak owe otwory są rozmieszczone – dzięki temu zakupiony uchwyt będzie doskonale pasował do modelu naszego telewizora. Warto zwrócić uwagę na to, aby dobrać odpowiednią metodę oraz uchwyt do wagi naszego odbiornika oraz rodzaju ściany.

W przypadku zwyczajnych ścian murowanych najlepiej bowiem zastosować specjalne kotwy. Zaś, gdy w naszym mieszkaniu królują ściany kartonowo-gipsowe najlepiej zdecydować się na kołki rozporowe wykonane z metalu. Problemem mogą pozostać kable, które będą zwisać z odbiornika na naszej ścianie.

Takie przewody raczej nie wyglądają reprezentacyjnie, dlatego warto zdecydować się na zakup specjalnej maskownicy – efektownie będzie wyglądać na przykład taka z oświetleniem. Zanim kupimy nowy telewizor i ewentualnie również nowy elegancki mebel, na którym będziemy chcieli go postawić dobrze się zastanówmy czy aby na pewno nie będziemy wieszać telewizora na ścianie, by nie było tak, że kupimy ów mebel i dopiero wtedy zdecydujemy się na montaż telewizora na ścianie.

Szafka na buty