Zadbaj o dom zimą

Każdy dom wymaga niewątpliwie o wiele więcej uwagi niż mieszkanie. Przekonujemy się o tym przede wszystkim zimą. Trzeba wówczas zadbać nie tylko o odśnieżanie podjazdu, ale także o odpowiednie zabezpieczenie naszego domu na tę porę roku. Dzięki temu nie będziemy musieli wiosną martwić się rosnącymi wydatkami na drobne remonty i poprawki.

Jakie obowiązki czekają nas zimą? Przede wszystkim codzienne i bardzo żmudne odśnieżanie podjazdu czy wyjazdu z garażu. Raczej nikt za nas tego nie zrobi - musimy wykonać tę pracę sami lub zatrudnić kogoś do pomocy, kto zrobi to za nas. Oczywiście we wszystkim można znaleźć dobre strony - wielu z właścicieli domów traktuje takie odśnieżanie jako świetny wysiłek fizyczny na mrozie.

Bardzo ważne jest również, aby odpowiednio zabezpieczyć dom na zimę. Warto zadbać przede wszystkim okna - jeśli zauważymy jakiekolwiek nieszczelności, powinniśmy niezwłocznie zabezpieczyć je uszczelkami. Uchroni nas to nie tylko przed utratą ciepła z domu i większymi rachunkami za ogrzewanie, ale również zapobiegnie powstawaniu większych nieszczelności.

Warto zabezpieczyć na zimę również parapety oraz dach. Zazwyczaj z blachy w czasie zimy schodzi farba. W efekcie wiosną musimy odmalowywać te powierzchnie od nowa, co jest bardzo pracochłonne i pochłania wiele kosztów. Na rynku jest wiele preparatów, które pozwolą takim powierzchniom przetrwać zimę. Zdecydowanie powinniśmy w nie zainwestować. Dzięki temu na wiosnę będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem naszego domu.