Kamień naturalny na ścianach idealne rozwiązanie na nowoczesny styl.

Kamień naturalny w ostatnich czasach bardzo jest modny. Każdy, kto myśli o nowoczesnym rozwiązaniu aranżacji wnętrza, powinien go wybrać. Nie mówimy tutaj o całym wnętrzu, lecz jednej ściany lub fragmentów z niego wykonanego.

Kamień naturalny jest ciągle w modzie. Bardzo dobrze taki kamień sprawdza się w kuchni. Dzięki niemu można uniknąć ciągłych zabrudzeń. Najlepszym takim kamieniem jest kamień łupany. Idealnie wygląda z połączeniem naturalnego drewna. Ściany z łupka prezentują się rewelacyjne, ponieważ mają niezwykłą strukturę. To właśnie ta struktura dodaje uroku wnętrzu.

Wybór kamienia naturalnego jest bardzo duży. Najczęściej wybieramy piaskowce, marmury, granity, trawertyny i łupki. Najlepszy z nich jest łupek i granit, ponieważ jest odporny i nie nasiąka.

Przed kupnem i ułożeniem łupka kamiennego na ścianę należy pamiętać o:

- zastosowaniu impregnacji dzięki, której kamień będzie lepiej wyglądać i mieć ładniejszy kolor. Bardzo ważne jest to zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka.

- sprawdzeniu przy kupnie, czy oferowany kamień jest naturalny. Na naszym rynku jest wiele okładzin ściennych, które imitują tylko kamień. Niestety one nie są tak autentyczne, jak prawdziwe i nie prezentują się tak dobrze, jak te naturalne.

- kupowaniu większej ilości kamienia łupanego, aby w razie uszkodzenia mieć w domu zapas o takiej samej serii i barwie.

- wykorzystaniu kamienia także na zewnątrz. Nie tylko wewnątrz możemy zastosować kamień, lecz także na zewnątrz. Jednak na zewnątrz nie trzeba ich impregnować.

- kupnie próbki kamienia, jeżeli kupujemy przez Internet. Aby zobaczyć jak tak naprawdę wygląda dany kamień.

- nabyciu mniejszych elementów klejonych w kształcie litery Z, aby niej były łączenia widoczne.

Nie ukrywajmy jednak, że wybór takiego kamienia to droga inwestycja. Nie każdy z nas może sobie na to pozwolić. W ostatnich latach kamień stał się materiałem wykończeniowym tylko fragmenty wnętrza, a nie całe wnętrze. W ten sposób możemy mieć wnętrze nowoczesne i nie, aż tak drogim kosztem. Nie ma znaczenia jaki kolor, styl wybierzemy kamienia, za każdym razem efekt będzie bardzo fascynujący. Jeżeli nie macie pomysłów na aranżacje z wykorzystaniem kamienia, poszukajcie inspiracji w Internecie lub poradźcie się architekta wnętrz. Architekt doskonale dobierze odpowiedni typ kamienia do wnętrza i zaaranżuje całe pomieszczenie.